2015 m. kovo 16 d., pirmadienis

Humus Palestinietiškai

Noriu pristatyti humusą, kurį pati dažnai darau ir kurio išmokau iš savo draugės palestinietės. Tikiuosi, kad jūs išbandysite šį receptą ir pasidalinsite savo nuomone komentaruose apačioje .

Patiekalui reikės:

500gr. išvirtų avinžirnių 

1 citrinos sulčių
2 šaukštų natūralaus jogurto
2 šaukštų tachynos (tahini - sumaltos sezamo sėklos) 
Tahini
2-3 skiltelių česnako
Žiupsnelio druskos 
1 arb.š. kumino
žiupsnelis juodųjų pipirų 
0.5 stiklinės vandens
1 šaukšto alyvuogių aliejaus į masę (nebūtinai, bet jis suteikia minkštumo) 
ir alyvuogių alijaus humusui apipilti 



Paruošimas:

Užmerkiame nakčiai sausus avinžirnius. Prieš verdant juos greitpuodyje, nukoškime ir perplaukime šaltu vandeniu. Virkite pasūdytus avinžirnius greitpuodyje apie 30-40 minučių. Tada, nukelkime nuo ugnies, nuleiskime greitpuodyje esančius garus, atidarykime, nukoškime avinžirnius, palikime juos atvėsti. Atvėsintus avinžirnius supilkime į indą, taip pat pilkime citrinos sultis, jogurtą, tachyną, vandenį, dėkime česnakus, 1 arb.š. kumino, žiupsnelį juodųjų pipirų (alyvuogių aliejų, jei norite) ir viską sutrinkime blenderiu arba galime naudoti virtuvinį kombainą (kapojimui). Humusas turi būti kaip tiršta košė, todėl jį galima praskiesti vandeniu blendindami. Jį galima valgyti su duonos lazdelėmis, krekeriais, tortilos čipsais arba paprasta duona. Jį galima naudoti kaip dažinį  su saliero ir morkų lazdelėmis. Humusą reikia aplaistyti alyvuogių aliejumi ir jį galima apibarstyti tokiais prieskoniais kaip žagrenis, kuminas arba žaliasis zatar.




Žaliasis zatar yra čiobrelių mišinys su šiais prieskoniais: kviečiais, kalendra, cikorija-trūkažolė (chicory), anyžiai (anis), avinžirniai, čiobreliai, sezamo sėklos, daržovių aliejus, žagrenis (somak), druska.

Dalinosi Laura.

2 komentarai: